Boksininkas raudonomis pirštinėmis

UFC statymai – bokso lažybos

Nuo Antikos laikų gyvuojanti kovinė sporto šaka boksas itin populiarus ir šiandieną. Tai viena iš sporto šakų, kuri susilaukia tiek neigiamos visuomenės nuomonės, tiek teigiamų liaupsių. Boksas net buvo įtrauktas ir į senovės Graikijos Olimpinių žaidynių sporto šakų programą. Savo senumu tik imtynėms nusileidžianti ši sporto šaka savo dabartinį įvaizdį įgavo tik praėjusio amžiaus pradžioje, nes buvo uždrausti kai kurie smūgiai bei įvestas laiko apribojimas. Antikos laikais organizuotas bokso rungtynes žmonės rinkdavosi žiūrėti gyvai, o šiandieną, informacinių technologijų laikais, jas galima stebėti net neišeinant iš namų, o ką jau kalbėti apie statymus. UFC statymai – vienas aktualiausių klausimų šio sporto mėgėjams, nes tai ne tik sportininko palaikymas, bet ir galimybė papildyti savo kišenę.

Boksininkas rankomis užsidengęs veidą

Jeigu jums labiau prie širdies kitos sporto šakos, sužinokite ir kaip statyti už futbolą bei krepšinį.

UFC statymai 

Dar 19-tame amžiuje kvėpavimą atgavęs boksas, kai Didžiojoje Britanijoje buvo pakeistos tam tikros taisyklės ir taip sumažintas šios sporto šakos žiaurumas, itin daug dėmesio susilaukia ir už ringo ribų. Daugelis, ypač naujokai lažybų statyme žino tik tai, kad galima lažintis dėl kovos nugalėtojo. Tačiau statymo būdų yra kur kas daugiau. Taigi žemiau pateikiami bokso statymų tipai, kurie jums padės apsispręsti, kuris statymo būdas yra pats tinkamiausias ir naudingiausias jums.

Bokso lažybos – statymų tipai

Statymas už kovos nugalėtoją

Lengviausias ir populiariausias lažybų statymas bokse, apie kurį, tikriausiai, yra girdėję visi. Tai bokso lažybos, kai pasirenkama, kas laimės kovą. Taigi, jei jūsų pasirinktas boksininkas laimi kovą – jūs, žinoma, laimite ir pagrindinį laimėjimą. Priešingu atveju, pralaimėjus jūsų kovotojui – pralaimite ir jūs, o tai reiškia, kad prarasite už šį boksininką statytą pinigų sumą. Pasirinkus šį lažybos būdą, būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad atsižvelgiant į tikimybę, kad kiekvienas kovotojas laimės kovą, išmokos bus koreguojamos. 

Kada baigsis kova?

Bokso kovoje jūs taip pat galite lažintis ir pagal tai, kada baigsis kova. Šis vienas iš lažybos UFC būdų įdomus tuo, jog jums nereikės pasirinkti, kuris kovotojas nugalės, o tik tai, kada pasibaigs pati kova. Tai reiškia, jei teisingai atspėsite, kada pasibaigs kova – laimėsite ir jūs. Lažinantis šiuo būdu reikia atkreipti dėmesį į keletą papildomų dalykų. Vienas jų – kovos laiko statymas. Šiuo būdu jūs pasirenkate tokį statymo būdą, kuris apibrėžia, ar kova baigsis iki tol, kol nebus baigti visi raundai, ar kova pateks į teisėjų rankas. Čia svarbiausia  ne tai, kas laimės kovą, o tai, ar teisingai pasirinksite, ar kovotojai iškovos visus raundus, ar visgi sprendimas atiteks teisėjams.

Tam tikro raundo bokso ir UFC statymai

Tai dar vienas būdas lažintis bokse. Jis pasižymi tuo, kad jums taip pat nereikės lažintis, kuris boksininkas laimės kovą. Čia svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad prieš kovą yra pasirenkamas tam tikras raundas arba tam tikras kovos momentas, kada baigsis kova. Jums tuomet tereikia pasirinkti, ar kova baigsis prieš jau nustatytą kovos momentą, ar po jo. Šio statymo išmokos skirtingos, kurios priklauso nuo kiekvienos lažybų pusės laimėjimo tikimybės.

Bokso ir UFC statymai ir lažybos

Raundų grupės statymas

Nors ne visada šis statymas yra įmanomas, tačiau verta apie jį žinoti taip pat. Tai statymo būdas, kuris yra leidžiamas didesnėse ir aukštesnio profilio kovose. Šiame statyme leidžiama pasirinkti raundų grupę, kuria, jūsų manymu, kova baigsis. Vėlgi, šis statymas nereikalauja pasirinkti, kas laimės kovą ar kaip ją boksininkas laimės. Jūs esate nugalėtojas tuomet, jei atspėjote, kuriame raundų intervale baigsis kova. Pavyzdžiu, jei planuojama, kad kovą sudarys 12 raundų, jūs galite spėti, kuriame intervale baigsis kova (1–4, 5–8, 9–12).

Konkretaus raundo pasirinkimo statymas

Šis statymų tipas leis jums pasirinkti vieną raundą, kuriame, jūsų manymu, pasibaigs kova. Jei teisingai pasirinksite raundą – pergalė jūsų, jei ne – būsite praradę savo statymą. Taigi, jei turite labai tikslią prognozę – šis tipo statymas bokse būtent jums.

Dvigubos galimybės statymas

Bokso statymai ties čia nesibaigia. Kitas populiarus būdas lažintis bokse yra dvigubos galimybės statymas. Čia svarbiausia teisingai atspėti kas laimės kovą ir kokiu būdu. Galimi šie būdai: nokautas, techninis nokautas, diskvalifikacija arba pasitraukimas, pergalė teisėjų sprendimu, techninis sprendimas. Atspėti abi šio statymo dalis tikrai nelengva, tačiau tai padarius – laimėjimas išmokamas daug solidesnis.

Statymas už nokautą

Vienas iš itin populiarių UCF statymai būdų yra statymas už nokautą. Pasirinkę lažintis šiuo būdu, jūs turite spėti, ar kuris nors kovotojas ketina nugalėti kitą kovotoją bet kuriuo kovos metu. Jei jūsų pasirinktas kovotojas nokautuoja priešininką – jūs esate laimėtojas ir laimite statymą. Taip pat galite lažintis, kad nokautas ir neįvyks, jei esate įsitikinę, jog būtent taip ir nutiks būsimojoje kovoje. Atkreipiame dėmesį, kad kartais šį statymą galėsite rinktis neįvardinus konkretaus kovotojo kaip nugalėtojo.

Lažybos boksas ir UFC - dvi pirštinės

“Taip” arba “ne” bokso ir UFC statymai

Lažybos boksas siūlo itin gausias ir patrauklias statymų galimybes. Taigi dar vienas būdas lažintis, kai spėjama, ar kažkas nutiks kovoje, ar ne. Tai „taip“ arba „ne“ statymai. Pavyzdžiui, jūs galite spėti, ar boksininkai ištvers visus raundus? Ar bus nokautas? Ar kova bus lygi? Visi šie pasiūlymai, žinoma, priklauso nuo bokso kovų organizatorių ir tai labiau populiaru aukštesnio profilio kovose.

Statymas prasidėjus kovai

Paskutinis būdas, kurį galite pasirinkti lažintis bokse, yra susijęs su statymu prasidėjus kovai. Nuskambėjus kovos atidarymo varpui, jūs galite užfiksuoti savo statymą. Paprastai šiuo būdų lažinamasi, ar kova baigsis kitame raunde, ar ne. Šis būdas nėra populiarus kazino, bet tikrai sutiksite internetinėse sporto lažybų svetainėse.

Visi šie statymai lažybas daro ne tik smagesnes ir įdomesnes, bet ir suteikia galimybę užsidirbti pinigų įvairiais būdais.

Patarimai 

Ir visgi, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad visos prieš tai išvardintos galimybės lažintis bokse yra  pasirenkamos individualiai. Nėra jokios būtinybės išbandyti jas visas. Pastebima, kad ir nuolatos statant vienu būdu galima pagauti laimės paukštę ir būti daug sėkmingesniam. 

Naudokite tik tuos lažybų tipus, kurie jums patinka. Dažnai taip nutinka, kad statoma neįsigilinus į statymo būdą ir dėl to prarandami statymai. Jei nemanote, kad statymas, kurį ketinate užfiksuoti, turi vertę ir galite po šio žingsnio laimėti – nedarykite to. UFC stebėti ir už tai lažintis galima ir Lietuvoje. Sužinokite, kur galima pamatyti varžybas.